Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza warszawa

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem najczęściej występującej choroby zębów czyli próchnicy, przy jak najlepszym zachowaniu naturalnego kształtu i koloru zębów. Do zabiegów zachowawczych należą też zabiegi zaliczane do zabiegów o charakterze protetycznym ponieważ wykorzystanie nowoczesnych technologii powoli odsuwa na drugi plan wykonywanie tzw. wypełnień bezpośrednich czyli popularnych „plomb”. Są one zastępowane przez inlaye , onlaye , overlaye , licówki czy licówki ¾ wykonywane z ogromną precyzją z materiałów kompozytowych czy ceramicznych w technologii CAD/CAM . Cyfryzacja w stomatologii spowodowała , że zamiast plombować ubytki możemy je estetycznie odbudowywać w sposób bardzo trwały korzystając z nowoczesnych technologii. Oczywiście w wielu wypadkach nadal stosujemy bezpośrednie materiały kompozytowe korzystając tylko produktów renomowanych producentów .

Stomatologia zachowawcza w Trio-Dent

Terapia zachowawcza w naszej Klinice odbywa się zawsze w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu leczymy bez bólu. W niektórych przypadkach możemy zabiegi nawet zachowawcze w tym szczególnie u małych dzieci przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym lub sedacji. Używamy wysokiej jakości materiałów do wypełnień, a ich szeroka gama kolorystyczna pozwala na idealne dopasowanie wypełnienia do koloru zęba pacjenta. Każda plomba, nawet ta najmniejsza to dla nas wielkie wyzwanie i małe dzieło sztuki. Nadajemy jej kolor i kształt naturalnego zęba. Z największą starannością dbamy o to, aby efekt końcowy był komfortowy i estetyczny.

Jak dbać o zęby, aby na długo zachować ich zdrowie i ładny wygląd?

W stomatologii zachowawczej ważna jest nie tylko perfekcyjna praca lekarza dentysty, ale również zaangażowanie pacjenta. Dbałość o higienę jamy ustnej oraz systematyczność to podstawy zachowania zdrowych zębów. Systematyczność dotyczy przede wszystkim wizyt u dentysty. Regularne badania kontrolne, profesjonalne oczyszczanie zębów i leczenie w początkowym stadium zmian chorobowych pomagają zachować zdrowe i naturalne zęby na długie lata.

Kiedy do dentysty?

Na wizytę u dentysty nigdy nie jest za wcześnie. Na szczęście, dzięki dzisiejszej technologii, nie jest również za późno. Zdecydowanie lepiej jest jednak zacząć terapię już wtedy, gdy pojawiają się pierwsze objawy choroby: plamki na zębach, zaczerwienienie dziąseł, krwawienie, ból czy nadwrażliwość. Jeżeli zaniedbamy te drobne symptomy, szybko rozwiną się w poważny problem, a wtedy jedynym ratunkiem będzie leczenie endodontyczne (kanałowe) lub zastosowanie uzupełnień protetycznychnawet implantów.

Pod opiekę lekarza stomatologa warto oddać się już od najmłodszych lat. Gwarantuje to prawidłowy rozwój układu żucia i zdrowe zęby w wieku dorosłym. Pojawienie się choćby znikomych zmian powinno być zawsze sygnałem alarmowym oraz impulsem do umówienia się na wizytę. Nie leczona próchnica może bowiem powodować przykre konsekwencje w postaci utraty zębów, a jak wiadomo nawet najlepsze uzupełnienie jest tylko sztucznym tworem i nigdy nie zastąpi naturalnego zęba pacjenta.

Dlaczego Trio-Dent?

Każdego dnia już od wielu lat troszczymy się o to, abyście jak najdłużej zachowali Państwo zdrowy i piękny uśmiech. Wybierając leczenie zachowawcze w naszej Klinice zyskujecie dostęp do innowacyjnych technik, doskonałych materiałów oraz najnowocześniejszego sprzętu, jakie są dostępne w branży stomatologicznej. Zadowolenie setek pacjentów, którym pomogliśmy utrzymać lub odzyskać atrakcyjny wygląd i zdrowie zębów jest dla nas najlepszą rekomendacją i największym powodem do dumy.

Umów wizytę!
English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK