Zabiegi w znieczuleniu ogólnym

stomatolog-znieczulenie-ogolne

Stomatologia bez bólu – znieczulenie ogólne

Wiele osób odczuwa strach przed wizytą u stomatologa, co często doprowadza stan jamy ustnej pacjenta do poważnych problemów. Dentofobia, konieczność zespołowego (wielospecjalistycznego) leczenia, brak współpracy z lekarzem (dzieci, osoby dorosłe niewspółpracujące), pacjenci obciążeni (schorzenia ogólne, przyjmowane leki) to sytuacje w których najlepszym rozwiązaniem jest leczenie w znieczuleniu ogólnym (popularnie zwanym narkozą) lub w sedacji.

Jak wygląda zabieg w sedacji?

Pacjent podczas takiego znieczulenia – które może trwać jednorazowo nawet do 5-6 godzin – poddawany jest kompleksowemu leczeniu stosownie do jego potrzeb (leczenie chirurgiczne implantologiczne, leczenie zachowawcze, endodontyczne czy protetyczne) Konkludując w trakcie jednej wizyty – pacjent może być wyleczony kompleksowo (wszystkie ubytki, leczenie kanałowe, chirurgiczne etc) przez cały czas nie odczuwając bólu, dostając dożylnie wszystkie potrzebne leki , będąc monitorowany z jednoczesną redukcją stresu do minimum (dodatkową formą wsparcia stosowaną przez anestezjologów jest premedykacja, czyli farmakologiczne uspokojenie, stanowiące przygotowanie do wprowadzenia pacjenta w stan właściwego znieczulenia ogólnego).

Przed przystąpieniem do właściwego leczenia w znieczuleniu ogólnym z pacjentem lub jego prawnym opiekunem (w przypadku dzieci lub osób, z którymi jest utrudniony kontakt) rozmawia anestezjolog, który kwalifikuje do zabiegu. Pacjent przynosi na wizytę wcześniej wykonane badania i wypełnioną ankietę anestezjologiczną . Lekarz szczegółowo pyta o schorzenia, poznaje historię chorób oraz występowanie innych przypadłości, które mogą być ewentualnym przeciwwskazaniem do zabiegu. Po zakończeniu zabiegu, pacjent musi pozostać pod opieką ekipy anestezjologicznej do czasu całkowitego ustąpienia skutków działania podanych środków. Zabiegi w znieczuleniu ogólnym ,wbrew wielu opiniom , są bardzo bezpieczne o ile przeprowadzane są w placówce dysponującej pełnym zapleczem anestezjologicznym i bardzo doświadczonym personelem medycznym. Niewątpliwie takim miejscem jest klinika Trio-Dent , która ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym. Wykonaliśmy tysiące zabiegów zapewniając komfort i bezpieczeństwo naszym pacjentom.

Aby uświadomić Państwu metodykę prowadzenia zabiegów w znieczuleniu ogólnym oraz przedstawić sposób prowadzenia pacjenta, zamieszczamy poniżej pełny tekst ankiety anestezjologicznej. Osoby bezpośrednio zainteresowane zabiegiem w narkozie mogą ten teks wydrukować i wypełnić, a następnie przesłać na email Kliniki Trio-Dent po wcześniejszym ustaleniu terminu konsultacji z lekarzem, który będzie prowadził zabieg. Pozwoli to na wcześniejsze opracowanie ewentualnych pytań do pacjenta lub rodziców czy opiekunów podczas wizyty konsultacyjnej.

Umów wizytę!
English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK