Implantologia

Implantologia warszawa

Implanty zębów

Implantologia to jedno z najnowszych osiągnięć nowoczesnej stomatologii. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszą być Państwo dłużej skazani na mało komfortową protezę ruchomą lub szlifowanie innych zębów by wykonać most. Teraz nawet pojedynczy brak zęba można uzupełnić na stałe za pomocą implantu.

Niewątpliwie w ostatnich latach w stomatologii nastąpił znaczący rozwój  inżynierii materiałowej i nowych technologii, które znajdują odzwierciedlenie w rozwiązaniach implanto-protetycznych (coraz nowsze kształty i powierzchnie implantów, nawigacja i szablony chirurgiczne, technologia CAD/CAM, nowoczesne skanery etc.). Wraz z rozwojem nauki na świecie pojawiają się nowe rozwiązania, a problemy demograficzne (obserwujemy starzenie się społeczeństw) wymuszają dodatkowo fakt rosnącego zainteresowania i korzystania z nich w skali globalnej. Rozwój społeczeństw nie zmienił  ciągłej obecności chorób społecznych, takich jak próchnica czy choroby przyzębia. W dalszym ciągu niezdrowa dieta (napoje gazowane, cukry), stres, używki (papierosy, alkohol) stanowią znaczący czynnik ryzyka utraty zębów i konieczności szukania rozwiązań w implantologii.

Kolejnym uzasadnieniem rozwoju rynku implantologicznego na skalę światową jest fakt, iż znacząco wzrasta świadomość zdrowotna pacjentów, na którą wpływa szeroki dostęp do spopularyzowanej wiedzy w mediach, rozwój turystki medycznej, zainteresowanie zdrowym trybem życia, chęć zapobiegania i leczenia chorób ale także wydłużania i polepszania jakości życia. Nie bez znaczenia pozostaje także nacisk społeczny na aspekt estetyczny – wizerunkowy.  Coraz więcej w obecnych czasach mówimy o wizerunku oraz roli , jaką odgrywają w życiu człowieka twarz, zęby i uśmiech. Ludzie uśmiechnięci odbierani są jako osoby spełnione, szczere, pogodne, przyjacielskie, atrakcyjne, odnoszące sukces i pewne swoich wartości. To wszystko przekłada się na możliwości zdobywania lepszej pracy i awansu.

W klasycznej protetyce wykonanie uzupełnień wymaga zawsze oszlifowania własnych zębów pacjenta, aby następnie możliwe było osadzenie na nich tzw. mostu protetycznego. Jeżeli własnych zębów jest za mało lub nie ma ich wcale, pacjent zmuszony jest zaakceptować tzw. uzupełnienia ruchome. Odkrycie faktu, że tytan potrafi zintegrować się z ludzką tkanką dało zupełnie nowe możliwości współczesnej stomatologii.  Pozwoliło na wybór pomiędzy klasyczną protetyką a implantologią, w której rolę korzeni zębów pełnią tytanowe implanty. Po ich wszczepieniu i zintegrowaniu się z kością są wykorzystywane jako pełnowartościowe filary służące do odbudowy brakującego zęba lub zębów.

Wraz z upływem wieku uświadamiamy sobie, że im bardziej człowiek się starzeje, tym większym, bardziej wyrafinowanym szacunkiem musi wykazać się wobec samego siebie. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wiedza na temat zmian zachodzących z wiekiem w naszym organizmie oraz samokontrola w połączeniu z diagnostyką i w razie potrzeby  systematycznym leczeniem. Niewątpliwie częścią tego leczenia, wraz z wiekiem nas wszystkich, jest nie tylko rehabilitacja ortopedyczna, ale także implanto-protetyczna o czym warto, a nawet należy pamiętać.

implant_wszcepiony_w_miejscu_braku_zeba_trzonowego
implant_wszczepiony_w-miejscu_braku_zeba_trzonowego_zaopatrzony_lacznikiem
implant_wszczepion_-w_miejscu_braku_zeba_trzonowego_zaopatrzony_korona_-na_laczniku

W Klinice Trio-Dent stosujemy następujące, wiodące systemy implantologiczne:

Umów wizytę!
English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK