Jak osiągnąć naturalne efekty wybielania zębów?

Skuteczne i bezpieczne zabiegi wybielania zębów cieszą się dużym zainteresowaniem świadomych pacjentów. W końcu większości z nas zależy na pięknym białym uśmiechu, który podkreśli estetykę naszego wyglądu oraz korzystnie wpłynie na pewność siebie. Technik wykorzystywanych w wybielaniu zębów jest wiele, jednak nie każda gwarantuje osiągnięcie naturalnych efektów lub efektów najbardziej zbliżonych do naturalności. Warto zastanowić się nad tym, które metody oferowane przez gabinety stomatologiczne są najlepsze i dlaczego. Sprawdź to.

Dlaczego wybielanie zębów jest tak popularne?

Zabiegi wybielania zębów cieszą się popularnością z kilku podstawowych powodów. Przede wszystkim występujące na uzębieniu przebarwienia wpływają negatywnie na estetykę uśmiechu oraz poczucie własnej wartości pacjentów. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym we własnym zakresie przy użyciu domowych sposobów. Wówczas alternatywą jest chemiczne wybielanie zębów, które polega na stosowaniu różnego rodzaju substancji utleniających. Przy tego typu zabiegach należy zachować ostrożność oraz rodzaj preparatu dostosować do potrzeb i obecnego stanu zdrowia pacjenta. Zawsze na pierwszym miejscu powinno się stawiać jego bezpieczeństwo, a nowoczesne i wydajne techniki wybielania łączą ten aspekt z wysoką skutecznością działania.

Co może powodować przebarwienia na zębach?

Za występowanie przebarwień na zębach odpowiada kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim powstają one na skutek spożywania pokarmów i napojów, które mają właściwości barwiące. Wśród nich znajdują się m.in.: kawa, herbata, czerwone wino, czy też napoje gazowane. Czynnikiem zwiększającym ryzyko przebarwień jest także palenie papierosów. Ponadto naturalnym zjawiskiem jest utrata naturalnego kolorytu zębów wraz ze starzeniem się organizmu, gdy szkliwo się ściera. W niektórych sytuacjach zaburzona estetyka uśmiechu może być konsekwencją: przyjmowania preparatów medycznych, urazów, czy też predyspozycji genetycznych pacjenta. Odpowiedzią na ten problem są profesjonalne zabiegi stomatologiczne.

Czym jest skala VITA?

Stomatolodzy kolorystykę zębów i ich odcienie mierzą profesjonalną skalą VITA. Posiada ona 16 modeli zębów, które oznaczone są literką i cyfrą. Przed wykonaniem zabiegu wybielania  stomatolog sprawdza aktualny stopień na skali, a następnie celem usługi jest poprawienie tego rezultatu. Przy serii zabiegów nakładkowych lub też gabinetowych, można znacznie poprawić koloryt uzębienia i je wybielić.

Każdy z modeli posiada literkę i cyfrę. Cyfry w skali od 1 do 4 informują o odcieniu zęba, przy czym 1 to odcień najjaśniejszy, a 4 to odcień najciemniejszy. Literki sugerują z kolei barwę i są to kolejno:

  • A – brązowo-czerwona;
  • B – czerwono-żółta;
  • C – szara;
  • D – czerwono-szara.

Jakie zabiegi wybielania zębów pomagają w osiągnięciu naturalnych efektów?

W naszej renomowanej klinice stomatologicznej oferujemy nowoczesne i bezpieczne techniki wybielania zębów, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie naturalnych efektów.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, aby dokładniej poznać metody przez nas stosowane oraz ich potencjalne efekty. Skorzystaj z naszych usług w zakresie wybielania zębów w Warszawie.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK