Zabiegi stomatologiczne, które można wykonać przy pomocy lasera diodowego

Diodowy laser stomatologiczny początkowo miał służyć jedynie podczas skomplikowanych operacji. Szybko okazało się jednak, że przy jego użyciu, zarówno lekarze, jak i higieniści mogą wykonać wiele innych zabiegów, a przy tym podnieść komfort odczuwany przez pacjentów podczas wizyty.

Zalety lasera stomatologicznego

Lasery diodowe doskonale sprawdzą się podczas zabiegów przeprowadzanych na tkankach miękkich. Dzięki zastosowaniu tej technologii, możliwe jest podniesienie komfortu pacjenta poprzez zmniejszenie krwawienia. Leczenie laserowe  minimalizuje dolegliwości bólowe podczas zabiegu oraz obniża ryzyko powstawania obrzęków i blizn. Dodatkowo, światło laserowe posiada zdolności bakteriobójcze, dzięki czemu ograniczona jest również konieczność leczenia antybiotykowego po zabiegu. Może zostać również wykorzystany podczas wielu zabiegów stomatologicznych.

Dekontaminacja w leczeniu chorób przyzębia

Dekontaminacja  przy użyciu lasera jest bardzo efektywna. Pozwala nie tylko usunąć płytkę nazębną ale dzięki działaniu bakteriobójczemu, pozwala także zredukować liczbę patogenów obecnych w jamie ustnej. Na pewien czas zapobiega to tworzeniu się nowych złogów.

Leczenie aft

Precyzyjne skierowanie światła lasera na powstające afty, pozwala pacjentowi poczuć błyskawiczną ulgę. Laser pobudza aktywność fibroblastów i regenerację kolagenu wewnątrz tkanek, co sprzyja gojeniu ran i zapobiega powstawaniu kolejnych bolesnych zmian.

Wybielanie zębów

Światło lasera pozwala także rozjaśnić kolor zębów, zwłaszcza w przypadkach silnych przebarwień, które zazwyczaj są wynikiem nieprawidłowych nawyków żywieniowych lub długotrwałego korzystania z używek. Jest to całkowicie bezpieczna i skuteczna metoda.

Leczenie kanałowe

Bakteriobójcze działanie jest wykorzystywane także podczas leczenia kanałowego do zdezynfekowania i oczyszczenia zmian, a w szczególności ścian kanału korzeniowego. Podczas tego zabiegu wyeliminowanie wszelkich bakterii jest szczególnie istotne, ponieważ ze względu na rozległość stanów zapalnych, kluczowe jest całkowite usunięcie patogenów z leczonego obszaru.

Leczenie  za pomocą lasera jest bardzo wygodną i optymalną opcją nie tylko dla pacjentów, którzy odczuwają znacznie większy komfort podczas zabiegów. Również lekarze doceniają wygodę korzystania z takiego rozwiązania.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK