3 istotne powody, dla których warto zdecydować się na implanty zębowe

Uzupełnienie ubytków zębowych jest niezwykle istotne z punktu widzenia zdrowia pacjenta. Nierównomierne obciążenie pracą (np. podczas jedzenia) powoduje osłabienie pozostałych zębów, przez co są one bardziej podatne na choroby, złamania, rozchwianie czy wypadanie. Przy wypełnianiu ubytków zębowych stosuje się różne metody. Poniżej wskazujemy 3 ważne powody, które przemawiają za leczeniem implantoprotetycznym.

Aspekt zdrowotny

Implant zębowy wszczepia się bezpośrednio w kość szczęki, a na jego podstawie mocuje się uzupełnienie protetyczne. Takie rozwiązanie niesie ze sobą kilka korzyści dla zdrowia jamy ustnej. Wszczepienie implantu zapobiega zanikowi kości. Jest on bardzo widoczny szczególnie w przypadku utraty znacznej części uzębienia, ponieważ powoduje zmianę kształtu twarzy. Co niezwykle ważne, atrofia kości sprzyja powstawaniu innych dolegliwości: prowadzi do zaburzenia zgryzu i nieprawidłowej pracy stawu skroniowo-żuchwowego, pojawiają się bóle szczęki i bóle głowy. Kiedy decydujemy się na zabieg implantacji, nie osłabiamy zębów sąsiednich, jak ma to w przypadku innej metody uzupełniania ubytków – mostu protetycznego. Wykonanie mostu wymaga spiłowania zdrowych, sąsiednich zębów.

Pełna funkcjonalność

Implanty zębowe pozwalają nam właściwie zapomnieć o ubytkach. Korony protetyczne przymocowane do implantów są w stanie zapewnić nam taką samą funkcjonalność, jak w przypadków zębów naturalnych. Dzięki nim możemy bez przeszkód wyraźnie mówić, gryźć oraz przeżuwać pokarmy – korony na implantach są niezwykle stabilne.

Estetyka

Niektóre metody uzupełniania ubytków np. protezy lub mosty dość dobrze sprawdzają się, kiedy braki są niewielkie albo gdy wykonuje się je w miejscu utraconych trzonowców. Inaczej sprawa wygląda, kiedy takie uzupełnienia zastępują siekacze, kły czy przedtrzonowce. Implanty zębowe to rozwiązanie bardzo estetyczne. Zamontowane na nich korony do złudzenia przypominają zęby naturalne – odróżnienie jednych od drugich jest niezwykle trudne. Daje to oczywisty komfort psychiczny. Dzięki stabilnemu wypełnieniu możemy znów szeroko się uśmiechać.

Implanty zębowe to coraz chętniej wybierane przez pacjentów rozwiązanie. Choć ich cena nie jest niska, warto pamiętać, że odpowiednio pielęgnowane wykazują się również niezwykłą trwałością, dlatego inwestycja w nie jest opłacalna. Mogą posłużyć nawet do 20 lat.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK