Cyfrowe projektowanie uśmiechu DSD

Digital Smile Design

CYFROWE PROJEKTOWANIE ZĘBÓW I UŚMIECHU – DIGITAL SMILE DESIGN

Metoda Digital Smile Design została zainicjowana przez brazylijskiego dentystę Christiana Coachmana. Jest obecnie najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą projektowania wyglądu nowych zębów u pacjenta . Nawet najlepiej wykwalifikowany zespół lekarzy i techników protetycznych miewa problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia. Pacjenci niejednokrotnie nie wiedzą dokładnie czego oczekują po leczeniu estetycznym i spodziewają się innego efektu zakończenia leczenia niż zrealizowany przez stomatologa. Sposobem na rozwiązanie takich problemów jest stworzenie wirtualnego planu leczenia w komputerze oraz zapoznanie pacjenta z końcowym rezultatem bez konieczności wykonywania jakichkolwiek działań. Indywidulanie zaprojektowany uśmiech można obejrzeć na ekranie komputera zanim przystąpimy do realizacji w gabinecie stomatologicznym i laboratorium protetycznym.

EFEKT LECZENIA PRZED PODJĘCIEM DECYZJI

Planując leczenie estetycznego stomatolog skanuje jamę ustną pacjenta i przygotowuje cyfrowe modele oraz planowany wygląd przyszłych zębów wykonując tzw. wax-upy cyfrowe . Pacjent jest fotografowany oraz nagrywany na video . Wykonujemy serie fotografii zarówno wewnątrzustnych jak i zewnątrzustnych .  Na podstawie tych materiałów i rozmowy analizowane są relacje zębów, dziąseł , warg i wyglądu twarzy oraz tego jak pacjent się uśmiecha i jak funkcjonuje jego mimika . Po tej analizie tworzony jest wax-up a następnie mock-up. Mock-up pozwala pacjentowi na zapoznanie się z wyglądem przyszłych zębów przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia.

EFEKT KOŃCOWY

Kompleksowe leczenie może wymagać podejścia wielospecjalistycznego i udziału w leczeniu lekarzy takich specjalności jak :  periodontolog , protetyk , implantolog ortodonta czy chirurg oraz technika protetyki stomatologicznej. Efektem współpracy jest specjalistyczny plan leczenia, który rozkładany jest na poszczególne etapy. Pacjent z wyprzedzeniem zna kolejność zaplanowanych zabiegów , harmonogram oraz koszt przewidzianego leczenia. Osiągnięcie planowanego efektu leczenia zależy od pracy całego zespołu , komunikacji między specjalistami oraz współpracy pacjenta podczas procesu leczenia . Stworzony dla pacjenta wirtualny plan leczenia, dostępny jest dla wszystkich lekarzy toteż ostateczny efekt nie jest przypadkowy , ale z góry przewidziany i jest wynikiem etapowych działań lekarzy wszystkich specjalności . W Klinice Trio-dent możemy go Państwu zaproponować właśnie dlatego , że prowadzimy leczenie zespołowe oraz oparte na rzetelnym planowaniu.

Umów wizytę!