Cyfrowe projektowanie uśmiechu DSD

Digital Smile Design

CYFROWE PROJEKTOWANIE ZĘBÓW I UŚMIECHU – DIGITAL SMILE DESIGN

Metoda Digital Smile Design została zainicjowana przez brazylijskiego dentystę Christiana Coachmana. Jest obecnie najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą projektowania wyglądu nowych zębów u pacjenta. Nawet najlepiej wykwalifikowany zespół lekarzy i techników protetycznych miewa problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia. Pacjenci niejednokrotnie nie wiedzą dokładnie czego oczekują po leczeniu estetycznym i spodziewają się innego efektu zakończenia leczenia niż zrealizowany przez stomatologa. Sposobem na rozwiązanie takich problemów jest stworzenie wirtualnego planu leczenia w komputerze oraz zapoznanie pacjenta z końcowym rezultatem bez konieczności wykonywania jakichkolwiek działań. Indywidulanie zaprojektowany uśmiech można obejrzeć na ekranie komputera, zanim przystąpimy do realizacji w gabinecie stomatologicznym i laboratorium protetycznym.

EFEKT LECZENIA PRZED PODJĘCIEM DECYZJI

Planując leczenie estetycznego stomatolog skanuje jamę ustną pacjenta i przygotowuje cyfrowe modele oraz planowany wygląd przyszłych zębów wykonując tzw. wax-upy cyfrowe. Pacjent jest fotografowany oraz nagrywany na video. Wykonujemy serie fotografii zarówno wewnątrzustnych jak i zewnątrzustnych.  Na podstawie tych materiałów i rozmowy analizowane są relacje zębów, dziąseł, warg i wyglądu twarzy oraz tego, jak pacjent się uśmiecha i jak funkcjonuje jego mimika. Po tej analizie tworzony jest wax-up a następnie mock-up. Mock-up pozwala pacjentowi na zapoznanie się z wyglądem przyszłych zębów przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia.

EFEKT KOŃCOWY

Kompleksowe leczenie może wymagać podejścia wielospecjalistycznego i udziału w leczeniu lekarzy takich specjalności jak:  periodontolog, protetyk, implantolog ortodonta czy chirurg oraz technika protetyki stomatologicznej. Efektem współpracy jest specjalistyczny plan leczenia, który rozkładany jest na poszczególne etapy. Pacjent z wyprzedzeniem zna kolejność zaplanowanych zabiegów, harmonogram oraz koszt przewidzianego leczenia. Osiągnięcie planowanego efektu leczenia zależy od pracy całego zespołu, komunikacji między specjalistami oraz współpracy pacjenta podczas procesu leczenia. Stworzony dla pacjenta wirtualny plan leczenia, dostępny jest dla wszystkich lekarzy, toteż ostateczny efekt nie jest przypadkowy, ale z góry przewidziany i jest wynikiem etapowych działań lekarzy wszystkich specjalności. W Klinice Trio-Dent możemy go Państwu zaproponować właśnie dlatego, że prowadzimy leczenie zespołowe oraz oparte na rzetelnym planowaniu.

Umów wizytę!
English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK