Licówki jako sposób na wybielanie zębów

Śnieżnobiały uśmiech gwiazd na okładkach magazynów to efekt, o którym marzy zdecydowana większość z nas. Dziś marzenia te można bardzo łatwo przenieść do rzeczywistości, decydując się na licówki porcelanowe. Czy mogą one posłużyć one jako metoda wybielania zębów? Kiedy warto się na nie zdecydować?

Czym są licówki?

Licówki to bardzo cienkie nakładki, które nakleja się na naturalne uzębienie. Przy ich pomocy można nie tylko zamaskować szpary pomiędzy zębami, pęknięcia czy też wszelkie ukruszenia – pozwalają też rozjaśnić kolor zębów. Trzeba jednak pamiętać, że licówki stosuje się jedynie w przypadku zębów przednich, co najwyżej od czwórki do czwórki. Są to dosyć delikatne uzupełnienia, dlatego nie stosuje się ich w przypadku zębów odpowiadających za przeżuwanie (w tym przypadku stosuje się korony).

Licówki zamiast wybielania zębów?

Licówki dosyć często stosuje się w przypadku trwałych przebarwień szkliwa, które powstają w wyniku martwicy zęba czy stosowania silnych leków. Podobnie jest w przypadku przebarwień związanych z wadami rozwojowymi szkliwa. Czy można je zatem uznać za metodę wybielania zębów? Poniekąd tak, ponieważ dzięki nim można w bardzo szybki poprawić wygląd oraz kolor zębów i to na bardzo długi czas. Tradycyjne metody wybielania zębów z pewnymi przebarwieniami w ogóle sobie nie radzą i w tym przypadku najlepszy efekt otrzymamy, decydując się właśnie na licówki kosmetyczne.

O czym pamiętać, decydując się na licówki w celu poprawy estetyki uśmiechu?

Jeśli decydujemy się poprawę koloru zębów dzięki licówkom, powinniśmy pamiętać o tym, by dążyć do uzyskania możliwie jak najbardziej naturalnego efektu. Kolor licówek należy dostosować do naturalnego koloru zębów, do których zostaną przymocowane, a także zębów sąsiednich. Zaleca się, by wybierać licówki tylko o dwa stopnie bielsze. Czy efekt „wybielania zębów” dzięki przyklejeniu licówek nie będzie sztuczny? Nie. Stosowane dziś licówki porcelanowe zachowują podobne właściwości jak nasze naturalne zęby, np. w taki sam sposób odbijają światło.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu długotrwałego efektu i poprawie koloru naszego uśmiechu, licówki porcelanowe mogą być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych metod wybielania zębów.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK