Aparaty Invisalign

Aparaty Invisalign

Invisalign – niewidoczny aparat ortodontyczny

Niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign stworzony przy pomocy nowoczesnych technologii umożliwia podjęcie komfortowego leczenia wad zgryzu. Firma Align Technology produkująca alignery powstała w roku 1997. Obecnie przeźroczyste nakładki na zęby stosowane są na całym świecie – również w Polsce. Ortodonci, którzy chcą leczyć metodą Invisalign, przechodzą specjalne szkolenia. Zachęcamy do konsultacji w klinice Trio-Dent – nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące leczenia wad zgryzu przy pomocy aparatu Invisalign.

invisalign - logo

Prostowanie zębów aparatem Invisalign

Problem krzywych zębów dotyczy nie tylko dzieci, ale także osób dorosłych. Wady zgryzu, poza tym że stanowią ważny problem medyczny (zaburzenia anatomiczne i funkcjonalne zębów, przyzębia, okluzji),  niejednokrotnie zaniżają samoocenę i odbierają pewność siebie – czasami do tego stopnia, że boleśnie odbija się to na życiu prywatnym oraz zawodowym. Rozwiązaniem jest Invisalign, niewidoczny aparat ortodontyczny, który pozwoli cieszyć się szerokim uśmiechem już w trakcie leczenia. Nakładki są niemal niewidoczne dla osób postronnych. Dzięki temu otoczenie nawet nie zwróci uwagi na fakt, że pacjent nosi aparat.

Leczenie wad zgryzu aparatem Invisalign jest bardzo komfortowe dla pacjentów. Nakładki można zdjąć na czas jedzenia, podczas ważnych spotkań towarzyskich czy w trakcie codziennego szczotkowania zębów. Pozwala to utrzymać higienę jamy ustnej na odpowiednim poziomie.

Jakie wady zębów można leczyć aparatem Invisalign?

Nowoczesna technologia opracowana przez Align Technology pomaga w leczeniu wad zgryzu tj.:

   • przodozgryz;invisalign nakładki
   • zgryz głęboki;
   • zgryz krzyżowy;
   • szparowatość;
   • stłoczenia zębów.

Certyfikowany lekarz Invisalign oceni stan jamy ustnej i przygotuje indywidualny harmonogram leczenia. Podjęcie decyzji ułatwi model cyfrowy zębów i wizualizacja, na której można zobaczyć, w jaki sposób na przestrzeni tygodni zęby będą się przemieszczać do pożądanej pozycji. Ponieważ leczenie wad zgryzu niewidocznymi nakładkami wspomagane jest komputerowo, można precyzyjnie ustalić czas i efekty leczenia.

Jak wygląda, jak długo trwa oraz ile kosztuje leczenie wady zgryzu przy pomocy Invisaling?

Czas leczenia wady zgryzu przy pomocy nakładki Invisalign zależy od rodzaju wady zgryzu . Zwyczajowo trwa około 9-18 miesięcy. W tym czasie pacjent co dwa tygodnie wymienia alignery na nowe. Jak często oraz jak długo należy nosić nakładki na zęby? W czasie leczenia aparat ortodontyczny należy nosić przez około 20-22 godziny na dobę. Aparat powinien być zdejmowany jedynie podczas jedzenia oraz higieny jamy ustnej – ewentualnie na specjalne okazje.

konsultacja invisalign

Jaka jest cena Invisalign? Koszty leczenia uzależnione są od rodzaju wady zgryzu i jej stopnia – wymaga to częstszych konsultacji ortodontycznych i przygotowania wielu indywidualnie dobranych nakładek wykorzystywanych podczas kolejnych etapów leczenia. Pacjent powinien się liczyć z wydatkiem od 15 000 do 22 000 zł.

Zalety aparatów ortodontycznych Invisalign

Jakie są zalety aparatów ortodontycznych Invisalign? Pacjenci cenią sobie przeźroczyste nakładki na zęby ze względu na fakt, że są one mało widoczne a więc estetyczne oraz niezwykle praktyczne. Można je ściągnąć oraz założyć w łatwy sposób. Najważniejsza jest możliwość zdejmowania ich do mycia zębów, co bardzo ułatwia utrzymanie higieny (stąd np. są to aparaty polecane u pacjentów z chorobą przyzębia, gdzie nacisk na higienę jest szczególnie ważny), oraz na czas jedzenia. Dzięki tej ostatniej możliwości nie trzeba się ograniczać do konkretnych potraw – co może mieć miejsce podczas stosowania innych aparatów.

invisalign-efekty

Nowoczesna technologia sprawia, że wizyty u dentysty są znacznie krótsze, a samo leczenie nie jest bolesne – chociaż może pojawić się pewien dyskomfort podczas wymiany alignerów na nowe. Uczucie nacisku świadczy jednak o tym, że nakładki spełniają swoje zadanie. Aparat Invisalign jest łatwy do utrzymania w czystości. Alignery najlepiej czyścić przy pomocy miękkiej szczoteczki, ciepłej wody oraz Cleaning Crystals Invisalign lub specjalnych tabletek. Zaletą aparatów Invisalign, poza estetyką oraz możliwością ich zdejmowania, jest także znaczące skrócenie czasu leczenia, co jest dla pacjentów bardzo ważnym argumentem przemawiającym za wyborem tej metody.

Warto rozważyć leczenie wady zgryzu za pomocą przezroczystych nakładek. Konsultacja u certyfikowanego lekarza Invisalign rozwieje wszelkie wątpliwości, pozwoli ustalić czas trwania i koszty leczenia. Wszystkie osoby zainteresowane leczeniem ortodontycznym z Invisalign zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK