Radiologia stomatologiczna

Radiologia stomatologiczna-

Radiologia stomatologiczna

Badania radiologiczne mają szczególne znaczenie dla diagnostyki stomatologicznej. Dzięki bardzo dokładnemu obrazowaniu pozwalają uzyskać informacje, których pozyskanie innymi metodami jest skomplikowane lub wręcz niemożliwe. Stosuje się je w przypadku podejrzenia patologii jamy ustnej, kiedy zmian chorobowych nie da się zaobserwować w inny sposób.

Dzięki nowym technikom obrazowania, w tym tomografii komputerowej, można prawidłowo zdiagnozować wiele schorzeń. Tomografia komputerowa jest obecnie nieodzownym narzędziem pracy w chirurgii stomatologicznej, szczękowej, implantologii, endodoncji oraz protetyce, a także w innych dziedzinach medycyny, jak laryngologia czy okulistyka.

Pracownia radiologiczna w klinice Trio-Dent wykonuje pełen zakres zdjęć:

  • zdjęcia zębowe metodą radiowizjografii
  • zdjęcia pantomograficzne
  • zdjęcia cefalometryczne
  • tomografię komputerową CBCT

Wszystkie zdjęcia wykonywane są techniką cyfrową, co gwarantuje ich wysoką jakość oraz znacznie obniża dawkę promieniowania, którą otrzymuje pacjent podczas badania. Jest to niezwykle istotny argument w kontekście ochrony pacjentów przed szkodliwością promieniowania rentgenowskiego. Formaty zdjęć cyfrowych ponadto pozwalają na ich wygodne otwieranie i przeglądanie na każdym komputerze – tak więc możliwa jest dzięki temu np. szybka konsultacja z lekarzem innej specjalności. Pracownia radiologiczna wyposażona jest w sprzęt najwyższej jakości : radio-wizjografię firmy Carestream/KODAK

rvg 5200

 

oraz tomograf CBCT japońskiej firmy Morita.

Tomografia komputerowa

Oba urządzenia są obecnie najbardziej zaawansowanymi technologiczni w dziedzinie radiologii stomatologicznej . Ponadto ich oprogramowanie pozwala na uzyskanie niezwykle cennych informacji diagnostycznych po wykonaniu badania.

RTG
rtg
rtg
rtg
rtg
rtg
Umów wizytę!