Wybielanie zębów

wybielanie zebow warszawa centrum

Bezpieczne wybielanie zębów w Warszawie

Piękne, białe i lśniące zęby to marzenie każdego z nas. Nic tak bowiem nie poprawia urody jak promienny uśmiech. Nie zawsze udaje się skorygować to, czym obdarzyła człowieka natura. W kwestii wybielania zębów mamy jednak szerokie możliwości. W Klinice Trio-Dent, stosując najnowocześniejsze dostępne w branży metody, jesteśmy w stanie sprawić, że Państwa zęby staną się wyraźnie bielsze.

Warto pomyśleć o tym efektownym zabiegu kosmetycznym, gdyż żadne środki wybielające domowego użytku (pasty, płyny, żele), nawet po wielu miesiącach stosowania, nie zapewnią Państwu tego, co w zaledwie jeden dzień może zdziałać stomatolog.

Przebarwienia zębów – przyczyny

Przyczyn przebarwień na zębach jest wiele. Do najczęstszych należą przebarwienia spowodowane wiekiem (ścieranie się szkliwa), nawykami żywieniowymi (spożywanie barwiących pokarmów i napojów np. kawa, herbata, napoje gazowane, czerwone wino), palenie papierosów. Zmiany w kolorze zębów mogą być również spowodowane urazami, degeneracją nerwów, powikłaniami leczenia kanałowego oraz uwarunkowaniami genetycznymi. Podobnie zażywanie tetracyklin lub nadmiernej ilości fluoru podczas kształtowania się uzębienia może spowodować trwałe przebarwienia.

Na czym polega zabieg wybielania zębów?

Zabieg wybielania zębów polega na rozjaśnieniu plam i przebarwień w szkliwie i zębinie. Jeśli chcemy zdecydować się na zabieg, musimy zacząć od konsultacji u stomatologa. Lekarz po sprawdzeniu stanu uzębienia i dziąseł (czasami potrzebne jest najpierw czyszczenie u higienistki, leczenie próchnicy, wymiana nieszczelnych wypełnień, leczenie zapalenia dziąseł) może dobrać najodpowiedniejszą metodę wybielania dla danego pacjenta. Po usunięciu kamienia i osadów nazębnych przez higienistkę i po wypolerowaniu zębów możemy pomyśleć o ich wybielaniu. Mamy dwie metody, by uzyskać ten efekt. Pierwsza to proces wykorzystywania łagodnych roztworów aplikowanych za pomocą cienkich, plastikowych nakładek (wybielanie zębów nakładkowe). umieszczanych przez samego pacjenta na zębach. Są one projektowane indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie wycisków pobranych przez lekarza. Podczas rozkładu aktywnego składnika żelu wybielającego znajdującego się wewnątrz nakładki uwalniany jest tlen, który wnika w szkliwo i zębinę, wywołując proces utleniania, który pozwala na bezpieczne wybielanie zebów. Inną trwalszą metodą jest założenie ochraniającego koferdamu na dziąsła i zastosowanie przez lekarza w gabinecie bezpośrednio na zęby pacjenta wybielających preparatów chemicznych aktywowanych światłem. Źródłem światła może być lampa plazmowa, światło akceleratora Beyond, światło laserowe (laserowe wybielanie zębów).

W klinice stomatologicznej Trio-Dent w Warszawie mamy do dyspozycji pacjentów wszystkie powyższe metody. Stosując Lampę Beyond Advanced czy lampę plazmową, możemy efektywnie poprawić estetykę uśmiechu pacjenta podczas jednej wizyty, w czasie 30-60 minut. Co ważne w procesie wybielania zębów lampą to fakt, że podczas kuracji zmianom nie ulega struktura zębów, a jedynie ich kolor. Oznacza to, że wybielanie jest bezpieczną metodą dla zębów i dziąseł – oczywiście stosując odpowiednie technologie pod ścisłą opieką stomatologa. Nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych wybielania, choć podczas leczenia niektórzy pacjenci skarżą się na nadwrażliwość zębów na zimno. By zapobiec tym efektom, po wybielaniu nakładamy odpowiednie preparaty na powierzchnie zębowe (aktywowane chemicznie lub naświetlane laserem) i zlecamy pacjentom odpowiednie pasty do mycia zębów (dobrane składnikowo do rodzaju zastosowanego środka chemicznego). U pacjentów z cienkim biotypem dziąseł i dużą nadwrażliwością z wyboru stosujemy bezpieczne wybielanie zębów technika laserową, która umożliwia skrócenie czasu zabiegu i naświetlanie pozabiegowe eliminujące nadwrażliwość.

Kto może korzystać z wybielania zębów?

Nie polecamy wykonywania zabiegu wybielania zębów kobietom ciężarnym i matkom karmiącym piersią. Nie ma bowiem badań dotyczących ewentualnych skutków ubocznych działania preparatu na rozwijający się organizm niemowlęcy lub w łonie matki. Z wyjątkiem wymienionych wyżej przypadków ciąży i laktacji nie ma żadnych przeciwwskazań do wybielania zębów. Zdarzają się jednak pacjenci, u których kuracja nie przynosi pożądanych rezultatów. Zależy to od indywidualnych uwarunkowań organizmu. Ocenia je stomatolog na podstawie dokładnego badania jamy ustnej i rozpoznania genezy koloru zębów. Jeżeli uzna, że Państwa zęby nie kwalifikują się do wybielania, zaproponuje inne rozwiązanie.

Metody wybielania stosowane w Klinice stomatologicznej Trio-Dent

Nite White ACP

Preparat Nite White to obecnie najnowocześniejszy system profesjonalnego wybielania zębów renomowanej marki DISCUS DENTAL Inc. będącej twórcą systemu wybielającego ZOOM. System ten jest bezpieczny i wygodny. Przyjemny, miętowy żel nakładają Państwo na noc, używając dyskretnej, zrobionej specjalnie dla Państwa nakładki. Aktywne składniki wybielające zawarte w preparacie Nite White: nadtlenek karbamidu i nadtlenek wodoru bezpiecznie i skutecznie wybielają nawet najbardziej uporczywe przebarwienia.

Day White ACP

Day White to dzienna odmiana wyżej opisanej kuracji. Będzie odpowiednia dla osób, którym przeszkadza nakładanie preparatu na noc, a są w stanie wygospodarować 30 minut dwa razy dziennie, bo tyle właśnie trwa stosowanie preparatu Day White.

Profesjonalne wybielanie zębów w Warszawie metodą gabinetową (techniki laserowe, lampa Beyond Polus)

W Klinice Trio-Dent Warszawa oferujemy Państwu także udoskonaloną, gabinetową metodę wybielania zębów (utlenianie przebarwień na zębach przy zastosowaniu aktywnego tlenu) przy użyciu lampy do wybielania Beyond i odpowiednio dobranego preparatu chemicznego. Żel wybielający znajduje się w dwukomorowej strzykawce wraz z żelem katalizującym, który po nałożeniu na zęby zostaje zmieszany z nadtlenkiem wodoru, a pod wpływem światła z akceleratora Beyond zwiększa częstotliwość absorpcji żelu przez szkliwo. Światło akceleratora zwiększ częstotliwość, przy której związki nadtlenku wodoru rozszczepiają się na wolne rodniki. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania struktur zęba. Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Renomowany system Beyond Polus (stosowany w 100 krajach na całym świecie) daje efekty o 30% procent lepsze niż techniki nakładkowe (poprawa koloru zębów od 5 punktów w skali Vita na jednej wizycie!). Inną metodą jest systemem Nite/Day White ACP. Używamy w niej żelu o stężeniu 25-35%, którego działanie wzmacniamy diodowym laserem diodowym Elexxione. Jest niezwykle skuteczny i nie niesie ze sobą żadnego dodatkowego ryzyka. Trwa ok. 90 min. Bardziej nowoczesną techniką jest wybielanie laserem diodowym Epic Pro – stosując na zęby preparat wybielający z cząstkami ułatwiającymi pochłanianie energii lasera o określonej długości fali . Zabieg trwa 35-45 minut. Zalety zabiegu wybielania zębów laserami diodowymi to:

  • możliwość skrócenia czasu aplikacji żelu (zmniejszenie nadwrażliwości)
  • dłuższy efekt w czasie
  • możliwość biostymulacji tkanek po zabiegu (mniejszy dyskomfort pozabiegowy)
  • w leczeniu nadwrażliwości zamykanie kanalików zębinowych i blokada przewodnictwa nerwowego

Efekty wybielania zębów w Trio-Dent Warszawa

Efekty zabiegu wybielania zębów metodami stosowanymi w naszej Klinice są widoczne już po 1 dniu (metoda gabinetowa) lub po 2-3 nocach kuracji (nakładki do stosowania przez pacjenta). Jednak maksymalne rezultaty osiąga się po około 2 tygodniach. Odcień uzyskanej bieli różni się w zależności od struktury zębów oraz czasu i metody wybielania. Efekty wybielania są trwałe (zęby będą zawsze bielsze niż przed kuracją), Aby jednak zapewnić swoim zębom ładny kolor po zakończeniu wybielania zębów trzeba stosować dobraną indywidualną dietę oraz odpowiednią higienę jamy ustnej. Bezpośrednio po zabiegu wybielania warto unikać substancji silnie barwiących, takich jak kawa, czarna i zielona herbata, czerwone wino, tytoń, zielone warzywa (szpinak, sałata, jarmuż) oraz przypraw (papryka, curry, kurkuma, szafran). Warto stosować pasty wybielające, utrwalające efekt wybielania zębów przez pierwsze dwa miesiące po zabiegu. W sytuacjach przebarwień trudno poddających się wybielaniu można stosować techniki łączone czyli gabinetowe w połączeniu ze stosowaniem w domu nakładek przez pacjenta.

wybielanie_zebow_przed
wybielanie_zebow_po
Umów wizytę!
English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK