Implanty Nobel Biocare

Implanty Nobel Biocare

Implanty Nobel Biocare

Początki metody BRANEMARK SYSTEM firmy NOBEL BIOCARE sięgają 1965 roku, kiedy to wybitny szwedzki naukowiec, wynalazca implantu tytanowego profesor Per-Ingvar Branemark dokonał zabiegu na swoim pierwszym pacjencie. Wszczepiony mu wówczas most służy doskonale do dnia dzisiejszego. Od tego czasu ponad 400.000 pacjentów na całym świecie zostało poddanych podobnym zabiegom, co czyni metodę wszczepów BRANEMARK SYSTEM bezkonkurencyjną. Została ona udokumentowana na drodze trzydziestoletnich, skrupulatnych i systematycznych prac badawczych, które potwierdziły jej skuteczność. W klinice Trio-Dent implanty te stosowane są od 1997 roku. Nasi lekarze jako jedni z pierwszych w Polsce zostali szczegółowo przeszkoleni w zakresie stosowania implantów systemu NOBEL BIOCARE. Doświadczony i uznany zespół implantoprotetyczny pracujący z implantami NOBEL BIOCARE w Klinice Trio-Dent stanowią:

  • Dr n. med. M.Sc. Agnieszka Laskus, spec. 2 stopnia
  • Lek. stom. M.Sc. Jerzy Perendyk, spec. 2 stopnia

Implanty NOBEL BIOCARE są poddawane zmianom technologicznym , które poprawiają ich jakość oraz umożliwiają zastosowanie w różnych sytuacjach terapeutycznych . Najnowszym osiągnięciem technologicznym jest implant Nobel Active , który może być stosowany praktycznie do wszystkich typów kości . Daje on również szerokie możliwości protetyczne .

Dlaczego warto zdecydować się na metodę BRANEMARK SYSTEM?

  • Aby rozmawiać i śmiać się bez skrępowania. Nowe zęby są mocno zakorzenione i wyglądają naturalnie.
  • Aby jeść co się chce bez żadnego problemu.
  • Aby mieć pewność skuteczności i niezawodności zabiegu.
  • Aby nie naruszać przyległych, zdrowych zębów (nie ma potrzeby ich spiłowywania).

Odbudowa jednego zęba

Ludzie od urodzenia dotknięci dziedziczną wadą braku zdolności wytwarzania zawiązków zębów lub Ci, którym przydarzył się wypadek, mogą otrzymać pomoc w odzyskaniu utraconego zęba bez potrzeby spiłowania zdrowych i dobrych zębów w sąsiedztwie, aby mogły stanowić one oparcie dla mostu. Możliwe jest zastąpienie wszczepem zarówno utraconego zęba naturalnego, jak i jego korzenia. Młodzi ludzie poniżej lat 16 nie mogą zostać poddani zabiegowi umieszczenia implantów, ponieważ ich szczęki nie są jeszcze w pełni rozwinięte.

implant warszawa
implant warszawa
implant warszawa

Odbudowa kilku zębów

W starszym wieku zęby wypadają w wyniku procesu obluzowywania się zębów (parodontoza), próchnicy oraz pękania zębów z wypełnionym korzeniem. Wypadanie tego rodzaju zębów zwykle zaczyna się od tylnych partii jamy ustnej. W takich przypadkach wykonanie wielu niezależnych wszczepów stanowi doskonałe rozwiązanie, ponieważ pozostałe zęby pacjenta nie wymagają naruszenia. W ten sposób pacjent nie jest uzależniony od stanu swoich własnych zębów, a most może nadal funkcjonować przez wiele lat.

implant warszawa
implant warszawa
implant warszawa

Zabieg wszczepienia implantu metodą NOBEL BIOCAREskłada się z kilku etapów, wśród których rozróżnić można część chirurgiczną i część protetyczną:

Etap l – Umieszczenie wszczepów

Za pomocą precyzyjnej operacji technicznej chirurg umieszcza w kości szczękowej małe, podobne do śrubek, tytanowe wszczepy. W całkowicie bezzębnej szczęce umieszcza się zwykle od pięciu do sześciu takich elementów. Operacja trwa od 2 do 3 godzin i jest zwykle wykonywana przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Pacjent nie doświadcza żadnych przykrych wrażeń ani podczas operacji ani po niej.

Etap 2 – Okres gojenia

Aby wszczepy mogły przyjąć się w szczęce, co nazywamy osteointegracją, należy być przygotowanym na obywanie się bez ruchomej protezy przez 1-2 tygodni po umieszczeniu wszczepów. Możliwe jest jednak również wykonanie takiego postępowania, kiedy pacjent bezpośrednio po zabiegu ma osadzany tymczasowy most na implantach (do 24 godzin). Taka sytuacja nazywana jest “obciążeniem natychmiastowym implantów”. Również jeśli pacjentowi pozostały niektóre z własnych zębów, może na okres gojenia otrzymać tymczasowy most. Okres gojenia trwa zwykle od 3 do 6 miesięcy, w zależności na przykład od tego czy górna czy dolna szczęka została poddana zabiegowi.

Etap 3 – Przytwierdzenie wsporników

Gdy osteosynteza wszczepów dobiega końca i są one już na stałe umocowane w kości szczękowej, chirurg przystępuje do kolejnego etapu. Przytwierdza do wszczepów łączniki, zwane także wspornikami, które przechodzą przez dziąsła. Następnie zostaje do nich przytwierdzony most.

Etap 4 – Praca nad protezą

Praca nad nowym, wszczepionym mostem rozpoczyna się od pobrania wycisków jamy ustnej. Po dokonaniu tej czynności następuje 5-6 kolejnych wizyt, podczas których dentysta w porozumieniu z pacjentem decyduje o wyglądzie mostu i zębów. Po upływie kolejnych 3-4 tygodni pacjent może znowu cieszyć się stałymi zębami, które z całym prawdopodobieństwem będzie odczuwał jako część swojego własnego ciała. Nowy most musi być regularnie doglądany i kontrolowany, zupełnie tak samo jak naturalne zęby.

Uwaga! Zabieg chirurgiczny i protetyczny powinien zostać wykonany przez specjalistę w zakresie protetyki lub praktykującego lekarza stomatologa ze specjalnym, dodatkowym przygotowaniem. Jeśli nie posiadacie Państwo żadnych własnych zębów, zabieg wstępny nie jest wymagany. Jeśli zaś pozostały Państwu słabe zęby, które należy usunąć, kość szczękową trzeba wyleczyć przed przystąpieniem do procesu implantacji.

Etap 1

etap1

Etap 2

etap2

Etap 3

etap3

Etap 4

etap4

Uwaga!
Zabieg chirurgiczny i protetyczny powinien zostać wykonany przez specjalistę w zakresie protetyki lub praktykującego lekarza stomatologa ze specjalnym, dodatkowym przygotowaniem. Jeśli nie posiadacie Państwo żadnych własnych zębów, zabieg wstępny nie jest wymagany. Jeśli zaś pozostały Państwu słabe zęby, które należy usunąć, kość szczękową trzeba wyleczyć przed przystąpieniem do procesu implantacji.

Umów wizytę!
English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK