Dlaczego leczenie ortodontyczne INVISALIGN jest tak skuteczne?

Piękne i proste zęby to marzenie wielu osób. Niestety, natura nie każdego obdarowała idealnym uzębieniem. Osobom, które odczuwają dyskomfort z powodu wad zgryzu, z pomocą przychodzi leczenie ortodontyczne i innowacyjna metoda INVISALIGN.

Na czym polega metoda INVISALIGN?

Prostowanie zębów za pomocą nakładek INVISALIGN rozpoczyna się od wizyty kontrolnej, podczas której specjalista kwalifikuje pacjenta do tej formy leczenia. Następnie wykonuje niezbędne zdjęcia RTG i tzw. wyciski, aby stworzyć nakładki dopasowane do danego uzębienia. Kolejna wizyta to z reguły założenie nakładek i dokładny instruktaż dotyczący ich użytkowania tak, aby nie doszło do uszkodzenia.

Nakładki należy regularnie wymieniać na kolejne. Całe leczenie jest dokładnie zaplanowane, co jakiś czas odbywają się wizyty kontrolne, podczas których ortodonta weryfikuje proces korekcji uzębienia. Zwykle odbywają się one co 10-15 tygodni, a w niektórych przypadkach (np. przy pojedynczych zębach wymagających dużej rotacji), mogą odbywać się nieco częściej. W pierwszych 2-3 dniach po założeniu nakładki i/lub wymianie na nową, pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort i nacisk.

Nakładki należy nosić przez około 22 h na dobę. Zdejmuje się je tylko na czas jedzenia, picia gorących napojów, a także podczas szczotkowania i nitkowania zębów.

Budowa nakładek INVISALIGN

Szyny wykonane są z materiału termoplastycznego, który został przebadany pod kątem warunków panujących w jamie ustnej. Jest przezroczysty, niemalże niewidoczny w jamie ustnej, co znacznie zwiększa komfort podczas użytkowania nakładek. Wykonuje się je indywidualnie dla każdego pacjenta, dlatego też doskonale wpasowują się w uzębienie.

Jakie są główne zalety aparatu INVISALIGN?

Pacjenci, którzy zdecydowali się na innowacyjne nakładki, przekonali się o ich zaletach, m.in.:

  • Komfort podczas użytkowania – nakładki dopasowane są indywidualnie do zębów każdego pacjenta, dzięki czemu są wygodne. Łatwo się je zakłada i zdejmuje.
  • Higiena zębów i nakładek – w odróżnieniu od tradycyjnego aparatu ortodontycznego, przy nakładkach dużo łatwiej zachować odpowiednią higienę jamy ustnej, ponieważ z łatwością można je ściągnąć.
  • Efekty – przynoszą widoczne efekty w stosunkowo krótkim czasie, a dzięki planowaniu w programie komputerowym spodziewane rezultaty leczenia można zobaczyć już na pierwszej wizycie.
  • Odżywianie – nakładki nie wymagają stosowania specjalnej diety podczas ich stosowania, ponieważ wyjmuje się je do każdego posiłku. Co więcej, nie zmieniają one głosu i nie powodują tzw. seplenienia.
  • Estetyka – nakładki INVISALIGN są przezroczyste i niemalże niewidoczne na zębach.

Pacjenci jako niebywałą zaletę nakładek podają również zmniejszoną ilości wizyt kontrolnych w porównaniu do tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Jakie wady zgryzu należy leczyć nakładkami?

Innowacyjne aparaty INVISALIGN mogą być z powodzeniem wykorzystywane u wszystkich, zarówno przy niewielkich korektach uzębienia, jak i dużych, skomplikowanych wadach. Znalazły zastosowanie u osób ze stłoczonymi zębami, przodozgryzem, szparami międzyzębowymi, zgryzem otwartym, głębokim i krzyżowym. Ostateczną decyzję odnośnie leczenia ortodontycznego nakładkami podejmuje lekarz ortodonta po wizycie kontrolnej i dokładnej analizie wady. Warto dodać, że najczęściej stosuje się je u osób dorosłych.

Jak długo trwa i ile kosztuje leczenie nakładkami?

Czas leczenia nakładkami INVISALING jest różny u każdego pacjenta. Zależy przede wszystkim od złożoności wady, częstotliwości wymiany nakładek, a także podatności zębów na “nachodzenie” w właściwe miejsca. Średnio czas leczenia trwa około 18 miesięcy. Niestety nie da się go oszacować już na pierwszej wizycie, ponieważ nigdy nie wiemy, jak dane uzębienie zareaguje na ten rodzaj leczenia.

Nakładki są nieco droższe od standardowych aparatów stomatologicznych. Całkowity koszt leczenia zależy od stopnia złożoności wady, przebiegu leczenia i oczekiwań pacjenta. Nakładki mogą składać się z jednego lub dwóch łuków, wykorzystywać dodatkowe sprzęty, jeśli krzywizna jest duża lub występują pojedyncze zęby w łuku. Na koszty leczenia składają się m.in.: zaplanowanie leczenia, montaż zaczepów, instruktaż pacjenta o funkcjonowaniu z nakładkami, wizyty kontrolne, demontaż aparatu z retencja klejona oraz szynami retencyjnymi.

Nakładki INVISALIGN to doskonała inwestycja w siebie. Zdrowe i proste zęby to powód do radości dla wielu osób, który dodaje pewności siebie. Sprawia, że więcej się uśmiechamy w pracy, do znajomych i przypadkowych przechodniów. Jesteśmy odbierani jako pozytywni, mili i pełni entuzjazmu. Wykorzystanie innowacyjnej technologii, jaką są niewidoczne nakładki, to świetny sposób na nowoczesną korekcję zębów z zaskakującymi efektami. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wybiera ją coraz więcej pacjentów odwiedzających nasz gabinet stomatologiczny w Warszawie.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK