Wybielanie zębów – która metoda będzie najlepsza?

Kto z nas nie marzy o pięknych, białych zębach? Czynniki genetyczne, urazy, palenie papierosów, picie kawy czy czerwonego wina – to tylko przykładowe przyczyny przebarwień. Aby przywrócić zębom ich naturalny biały kolor, warto zdecydować się na jedną z nowoczesnych metod wybielania zębów.

Metoda nakładkowa

W profesjonalnych gabinetach stomatologicznych zazwyczaj można zdecydować się na kilka metod wybielania zębów. Jedną z nich jest system Nite White ACP. W tym przypadku, pacjent samodzielnie aplikuje przed snem nowoczesny, miętowy żel, używając do tego celu dopasowanej, indywidualnie wykonywanej nakładki. Skuteczne składniki aktywne podczas nocnego wypoczynku z powodzeniem likwidują przebarwienia. Jeżeli nakładki na noc powodowałyby dyskomfort czy problemy z zasypianiem, można zdecydować się na system Day White ACP – nakładkę z żelem wybielającym stosuje się dwukrotnie w ciągu dnia przez ok 30 minut.

Naświetlanie i laserowe wybielanie zębów

Jeżeli zależy nam na szybszym efekcie, a dodatkowo nasze zęby wykazują tendencję do nadwrażliwości, stomatolog może zalecić wybielanie przy pomocy lampy Beyond. W trakcie kilkudziesięciominutowego zabiegu, dentysta nakłada na zęby specjalnie dobrany żel, który pod wpływem światła pozwala na ich rozjaśnienie nawet o 5 punktów w skali Vita podczas jednej wizyty. Możemy zdecydować się także na zastosowanie systemu Day/Nite White ACP, gdzie działanie stężonego żelu jest wzmacniane laserem diodowym Elexxione. W ofercie naszego gabinetu proponujemy też wybielanie zębów przy pomocy lasera diodowego Epic Pro.

Metodę wybielania dostosowuje się do preferencji pacjenta, stanu jego uzębienia i oczekiwań co do efektu estetycznego.

Biały uśmiech nie musi być już tylko nieosiągalnym marzeniem. Dzięki łatwej dostępności nowoczesnych metod wybielania w gabinetach stomatologicznych, możemy bezpiecznie i w krótkim czasie uzyskać śnieżnobiały uśmiech, który znacząco podniesie naszą samoocenę.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK