Zalety leczenia laserowego w stomatologii

Gdybyśmy chcieli zrobić sondaż na temat najgorszego bólu, z jakim się kiedykolwiek zetknęliśmy, z pewnością ból podczas borowania zębów zdobyłby pierwsze miejsce na podium.  Nie znosimy chodzić do dentysty, sam dźwięk borowania powoduje w nas dreszcze i przez to na dentystycznym fotelu lądujemy zazwyczaj zbyt późno, ubytki są duże, a leczenie zębów długie i bolesne.

Na szczęście do gabinetów stomatologicznych zawitała rewolucja laserowa, dając nadzieję na szybkie i komfortowe leczenie zębów.

Największą zaletą lasera jest precyzja działania wiązką światła, która w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko naruszenia zdrowych tkanek leczonego zęba, wnika płytko w zębinę, nie uszkadza przez to głębszych warstw leczonego zęba oraz przyspiesza proces gojenia. Również dziąsła nie są tak bardzo narażone na podrażnienie jak w przypadku dotychczasowych zabiegów stomatologicznych. Laser sprawdza się dobrze w leczeniu chorób dziąseł jak afty, ropnie czy opryszczki.

Każdy z nas wie, jak długotrwałe i kosztowne jest kanałowe leczenie zęba. Zazwyczaj trwa od kilku tygodni do nawet pół roku. Nie daje nam to jednak żadnej gwarancji, że ząb zostanie na trwałe wyleczony. Szacuje się, że ok. 30% tak leczonych zębów ponownie wykazuje chorobowe symptomy. Również w przypadku leczenia kanałowego, laser stanowi świetną alternatywę – wiązka światła ma działanie sterylizujące oraz znacznie łatwiej dociera do trudnych miejsc w kanale zębowym.

W przypadku leczenia laserowego często również możemy zapomnieć o zastosowaniu znieczulenia miejscowego, wiązka światła aplikowana w chore miejsce wysyłana jest impulsami, dlatego w przerwie pomiędzy jednym a drugim impulsem światła temperatura chorego miejsce obniża się, dzięki czemu zmniejsza się uczucie bólu.

Laser sprawdza się również w poprawianiu estetyki uzębienia. W oparciu o działanie lasera, opatentowano technikę wybielania zębów, która daje znacznie lepsze efekty niż dotychczasowe, konwencjonalne metody.

Kiedy leczenie laserem zadomowi się na dobre w gabinetach stomatologicznych, bolesne uczucie borowania na stałe zniknie z naszej świadomości, a piękne, białe zęby nie będą jak dotąd rzadkością na naszych ulicach.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK