Licówki porcelanowe – 5 powodów, by się na nie zdecydować

Piękny uśmiech nie tylko wpływa na ogólną estetykę człowieka, ale dodatkowo poprawia samopoczucie i sprawia, że chętniej się uśmiechamy. Zadowolenie z własnego uśmiechu sprawia, że stajemy się bardziej pewni siebie. Niestety, w rzeczywistości nie każdy może się pochwalić naturalnie pięknymi zębami. Przebarwienia, duże diastemy czy uszkodzenia szkliwa mogą obniżyć pewność siebie.

Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by uzyskać zachwycający uśmiech. Jednym z nich są licówki porcelanowe. Poniżej znajdziesz pięć powodów, dla których warto się na nie zdecydować.

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe to cienkie, porcelanowe płytki, które swym kolorem są zbliżone do naturalnych odcieni szkliwa. Stosowane w stomatologii estetycznej pozwalają stworzyć zachwycający uśmiech już podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym.

Kiedy warto zdecydować się na licówki porcelanowe?

Cienkie nakładki przyklejane są do zdrowych zębów przy pomocy specjalnego kleju, pozwalając na zamaskowanie wszelkiego rodzaju uszkodzeń i defektów stomatologicznych. Szczególnie polecane jest stosowanie licówek porcelanowych w przypadku konieczności rozjaśnienia, poszerzenia lub wydłużenia naturalnych zębów, a także w celu zamaskowania przebarwień, diastem czy drobnych uszkodzeń mechanicznych, takich jak pęknięcia czy ukruszenia lub nieestetyczne wypełnienia powstałe podczas leczenia zachowawczego.

Przede wszystkim estetyka

Jednym z głównych powodów, dla których pacjenci decydują się na założenie licówek porcelanowych, jest chęć poprawienia ogólnej estetyki uśmiechu. Cienkie nakładki z porcelany idealnie dopasowują się do kształtu naturalnych zębów, sprawiając, że uzyskane rezultaty są w pełni naturalne.

Licówki wyglądają estetycznie, szczególnie w porównaniu z innymi metodami korekcji uśmiechu, pozwalając na poprawę kształtu i koloru zębów oraz na zamaskowanie niedoskonałości, takich jak nierówne lub krzywe zęby, diastemy, przebarwienia czy zęby z zarysowaniami lub pęknięciami.

Zabezpieczenie naturalnych zębów

Kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć założenie licówek porcelanowych, jest zabezpieczenie naturalnych zębów. Cienkie, porcelanowe płytki doskonale dopasowują się do kształtu naturalnych zębów, co sprawia, że podczas ich zakładania nie ma konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów. Zęby naturalne są tym samym mniej narażone na uszkodzenia, w tym erozję. Dodatkowo licówki porcelanowe zapobiegają dalszemu uszkodzeniu zębów, takim jak pęknięcia lub ubytki, co przyczynia się do poprawy ich wyglądu i zdrowia.

Stosowanie licówek porcelanowych pozwala zwiększyć odporność zębów naturalnych na uszkodzenia mechaniczne.

Całkowicie bezbolesna i bezpieczna procedura

Zabieg założenia licówek jest prosty i niemal całkowicie bezbolesny, w którym zwykle nie wymaga się stosowania znieczulenia ogólnego. Podczas zabiegu zakładania licówek porcelanowych lekarz stomatolog delikatnie szlifuje wierzchnią warstwę szkliwa, aby przygotować zęby. Po przygotowaniu licówek zgodnie z zapotrzebowaniem pacjenta, lekarz, mocuje licówki na powierzchni zębów, przy użyciu specjalnego kleju.

Co ważne, licówki porcelanowe są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Zarówno same płytki porcelanowe, jak i stosowany do ich przymocowania klej, są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Porcelana jest biologicznie obojętna dla organizmu człowieka, dzięki czemu nie powoduje niebezpiecznych dla zdrowia reakcji alergicznych.

Trwałość uzyskanych efektów

Nie da się ukryć, że koszty związane z założeniem licówek porcelanowych potrafią być naprawdę wysokie. Jednak warto pamiętać, że jest to inwestycja na lata, która zwróci się poprzez wyraźną poprawę pewności siebie i zadowolenia z własnego wyglądu.

Odpowiednio pielęgnowane licówki porcelanowe mogą służyć nawet przez 15 lat. Z uwagi na zastosowane materiały są odporne na przebarwienia, a także na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Należy przy tym pamiętać, że dla osiągnięcia najwyższej trwałości, licówki porcelanowe należy traktować dokładnie tak samo, jak własne zęby, pamiętając o regularny szczotkowaniu i systematycznych wizytach u stomatologa.

Poprawa pewności siebie

Ostatnim, jednak nie mniej ważnym, powodem, dla którego warto zdecydować się na licówki porcelanowe, jest poprawa pewności siebie. Idealny uśmiech poprawia samopoczucie i sprawia, że aż chce się uśmiechać. Idealnie równe, śnieżnobiałe zęby nie muszą już pozostawać wyłącznie Twoim marzeniem. Wykorzystując możliwości, jakie niesie ze sobą stomatologia estetyczna, możesz w szybki i wygodny sposób zapewnić sobie zachwycające, zdrowe zęby, które z chęcią zaprezentujesz całemu światu.

Licówki porcelanowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na szybkiej i skutecznej poprawie wyglądu swoich zębów. Choć jest to kosztowna inwestycja, to nie da się ukryć, że w walce z kompleksami i zaniżoną samooceną, może się okazać naprawdę opłacalna. Jeśli więc rozważasz założenie licówek porcelanowych, koniecznie udaj się na wizytę do sprawdzonego stomatologa, który podpowie Ci, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK