3 główne zalety koron protetycznych

Korony protetyczne oferowane w gabinetach dentystycznych są przeznaczone do uzupełniania koronowej części zęba. Współczesna protetyka stomatologiczna zębów oferuje różne rodzaje koron, które można z łatwością dopasować do istniejącego braku w szczęce lub żuchwie. Wśród ich najważniejszych zalet warto wymienić wysoką trwałość, możliwość komfortowego gryzienia oraz wygląd identyczny z naturalnym uzębieniem, bez względu na wcześniej istniejące ubytki.

Trwałość koron protetycznych

W przeciwieństwie do tradycyjnej protezy korony nie wymagają wyjmowania i ponownego zakładania, a ich trwałość – zależnie od użytego do produkcji materiału – jest określana na 10-15 lat. Przy zachowaniu odpowiedniej higieny korona może posłużyć nam nawet dożywotnio.

Komfortowe gryzienie i mówienie

Pacjenci stosujący wyjmowane protezy często obawiają się ich wypadnięcia w trakcie mówienia lub gryzienia. Korony protetyczne są mocowane na stałe, dzięki czemu wyeliminowane zostaje ryzyko ich obluzowania i wysunięcia się z jamy ustnej. Korony protetyczne są równie trwałe co naturalne uzębienie, nie trzeba więc bać się ich ścierania nawet podczas gryzienia twardych pokarmów. Dzięki koronom możemy uzupełnić braki w jamie ustnej i wyrównać płaszczyznę zgryzu, co pozwoli nam na prawidłowe i wygodne spożywanie każdego rodzaju potraw, ale również ułatwi nam mówienie.

Estetyka

Korony protetyczne to niezwykle zaawansowane uzupełnienia, które umożliwiają uzyskanie pięknego uśmiechu bez względu na rodzaj ubytków w jamie ustnej. Mogą być stosowane przy złamaniu lub obszernym zniszczeniu zęba spowodowanym próchnicą. Poprawiają wygląd przebarwionego oraz pozwalają na korektę wad zgryzu. Skutecznie zastępują także całkowicie utracony ząb, a ich wygląd jest nie do odróżnienia od pozostałych w jamie ustnej trzonowców, przedtrzonowców i siekaczy.

Korony protetyczne to trwały i efektywny sposób korekcji wad uzębienia. Pozwalają na komfortowe mówienie i gryzienie ,są wytrzymałe i precyzyjnie dopasowane do potrzeb użytkownika, a dzięki indywidualnemu wykonaniu – maskują niemal każdy rodzaj mankamentów w jamie ustnej.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK