Aparaty Invisalign – najnowocześniejsze aparaty ortodontyczne na rynku

Wady zgryzu mogą utrudniać nam kontakty międzyludzkie. Wstydzimy się krzywych zębów i unikamy szerokiego uśmiechu. Mogą one ponadto prowadzić do powstawania innych problemów, m.in. wad wymowy lub zaburzeń symetrii twarzy. Schorzenia te można z powodzeniem leczyć za pomocą aparatów na zęby mocowanych na stałe. Jednak często odstrasza nas nieestetyczny wygląd drutów i gumek. Jeżeli chcemy tego uniknąć, możemy skorzystać z innowacyjnej metody prostowania zębów. Aparaty Invisalign zyskują coraz większą popularność. Metoda ta przybyła do nas zza oceanu i polega na stosowaniu indywidualnie dobranych, przezroczystych nakładek na zęby.

Zalety stosowania

Technologia ta umożliwia leczenie większości wad zgryzu. Jest doskonałym zamiennikiem dla tradycyjnych aparatów nazębnych. Nakładki są dyskretne i prawie niewidoczne, co jest główną zaletą ich użytkowania. Dzięki temu, że są wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta, ich noszenie jest wygodne. Zachowanie odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej jest bardzo łatwe, ponieważ nakładki w każdej chwili można samodzielnie zdjąć, a po myciu i nitkowaniu zębów nałożyć z powrotem. Aparat Invisalign nie powoduje większych problemów z wymową. Ten system leczenia doskonale sprawdzi się zarówno u dorosłych, jak i osób młodszych.

Utrudnienia

Aby Invisalign odpowiednio prostował nasze zęby, należy nosić go przez większość doby, minimum 20 godzin. Nakładki trzeba zdejmować na czas posiłku, aby nie doszło do ich zniszczenia. Uciążliwe mogą być również częste wizyty u ortodonty, ponieważ nowe nakładki wykonuje się raz na dwa tygodnie. Podczas leczenia warto zrezygnować ze spożywania barwiących napojów lub pokarmów, aby nie dopuścić do przebarwienia nakładek. Oczywiście decydując się na takie rozwiązanie, musimy liczyć się ze znacznie większymi kosztami niż w przypadku zastosowania aparatów metalowych.

Aparat Invisalign jest doskonałą alternatywą dla osób, które marzą o prostych zębach, ale przeraża je myśl noszenia standardowego aparatu przez kilkanaście miesięcy. To innowacyjny, ale przede wszystkim skuteczny i estetyczny sposób na leczenie wad zgryzu.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK