Wybielanie zębów – jak zadbać o to, by było bezpieczne?

Posiadanie zdrowych i białych zębów to powód do dumy. Większość z nas dąży do osiągnięcia takiego efektu poprzez stosowanie regularnej pielęgnacji w domowych warunkach, jednak nie zawsze przynosi to satysfakcjonujące efekty. Alternatywą są profesjonalne metody wybielania zębów stosowane w gabinetach stomatologicznych lub realizowane w domu po konsultacji ze specjalistą. Jakich metod używać, aby wybielanie zębów było nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne? Sprawdź.

Dlaczego na Twoich zębach powstają przebarwienia?

Zabiegi wybielania zębów są sposobem na pozbycie się przebarwień pojawiających się na szkliwie. Powstają z różnych powodów, a najczęściej dochodzi do nich z wiekiem, gdy szkliwo ulega degradacji poprzez ścieranie. Przyczyną powstawania przebarwień są także:

  • spożywanie barwiących pokarmów,
  • picie barwiących napojów (m.in.: herbata, kawa, czerwone wino, wybrane napoje gazowane),
  • palenie papierosów.

Zmiany kolorystyki uzębienia mogą być także konsekwencją urazów, zażywania leków czy też efektem genetyki. Bez względu na swoją przyczynę, przebarwienia wpływają na zaburzenie estetyki uśmiechu danej osoby oraz mogą prowadzić do obniżenia jej samooceny. Właśnie dlatego warto wdrożyć skuteczne i bezpieczne metody wybielania zębów oferowane przez renomowane kliniki stomatologiczne.

Jak zadbać o bezpieczeństwo wybielania zębów?

Przede wszystkim warto postawić na wsparcie profesjonalistów. Kluczem jest wybranie renomowanego gabinetu stomatologicznego, gdzie o Twój uśmiech zadbają doświadczeni specjaliści. Oczywiście w zabiegach wykorzystywany jest także nowoczesny i zaawansowany technologicznie sprzęt, od którego jakości również zależy bezpieczeństwo i skuteczność wybielania zębów.

Dopasowanie zabiegu do typu uzębienia

Kolejnym ważnym czynnikiem wyboru jest dopasowanie metody wybielania zębów do ich stanu. Innych metod można używać w przypadku zębów wrażliwych, a innych w przypadku tych niewykazujących symptomów wrażliwości. Wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo całego procesu wybielania, ale także na komfort pacjentów. W tym zakresie warto skonsultować się ze specjalistą, który dopiero na podstawie wywiadu podejmie decyzję dotyczącą metody zabiegu.

Bezpieczne zabiegi na wybielanie zębów

Docelowo nowoczesne i skuteczne metody wybielania zębów są bezpieczne dla pacjentów. Ze względu na małą inwazyjność i dużą skuteczność, w renomowanych klinikach stomatologicznych powszechnie wykorzystywane są poniższe zabiegi.  Są gwarancją satysfakcjonujących efektów i pełnego bezpieczeństwa pacjentów.

Nite White ACP

To skuteczna metoda wybielania zębów, która została opracowana przez markę DISCUS Dental Inc. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, a producent znany jest m.in. z opracowania technologii ZOOM. Metoda Nite White ACP stosowana jest ze względu na jej pełne bezpieczeństwo oraz dużą wygodę. Pacjenci na noc nakładają na zęby miętowy żel o delikatnym i przyjemnym smaku i zapachu. W tym celu wykorzystuje się indywidualnie przygotowaną nakładkę, która idealnie pasuje do uzębienia pacjenta. Żel zawiera aktywne składniki, w tym przede wszystkim: nadtlenek wodoru oraz nadtlenek karbamidu. Ich użycie jest gwarancją niwelacji przebarwień i bezpiecznego wybielania zębów.

Day White ACP

Metoda ta jest nowoczesną alternatywą dla Nite White ACP, jednak w tym przypadku nakładka stosowana jest w ciągu dnia. Technikę rekomenduje się przede wszystkim u osób, którym stosowanie nakładek na noc przeszkadza lub jest to niewskazane. Wówczas w ciągu dnia należy znaleźć przestrzeń na dwa zabiegi 30-minutowe. Wystarczy nałożyć nakładkę, a następnie po 30. minutach ją ściągnąć. Specyfika działania tej metody działa identycznie, jak w przypadku wcześniej opisanej Nite White ACP.

Wybielanie zębów w gabinecie

Pacjenci mogą zdecydować się na wybielanie zębów metodami gabinetowymi, które także gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Wśród nich warto wymienić sposób z wykorzystaniem lampy do wybielania Beyond, w ramach której następuje utlenianie przebarwień poprzez aplikację aktywnego tlenu. W ramach tej techniki dobiera się bezpieczny dla pacjenta preparat chemiczny.

Wysoką skuteczność i standard bezpieczeństwa zapewnia także wykorzystanie techniki laserowej Epic Pro. W jej ramach na zęby aplikuje się środek, który posiada cząsteczki absorbujące energię laserową. Zabieg trwa około 45 minut i gwarantuje wysoką skuteczność w zakresie wybielania zębów.

To te metody zapewniają największe bezpieczeństwo i zadowolenie pacjentów oraz gwarantują wysoką skuteczność. Za przeprowadzanie zabiegu musi odpowiadać kwalifikowany specjalista o odpowiednim doświadczeniu w obsłudze sprzętu stomatologicznego.

Jeżeli chcesz bezpiecznie wybielić swoje zęby, to zapraszamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu. Oferujemy innowacyjne i skuteczne metody, dzięki którym wybielanie zębów w Warszawie spełni Twoje oczekiwania estetyczne.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK