Dlaczego warto zdecydować się na Digital Smile Design?

Piękny, zadbany i zdrowy uśmiech to marzenie wielu osób, niestety nie każdy może pochwalić się naturalnym, nieskazitelnym uzębieniem. Nie oznacza to jednak, że marzenia o pięknym i promiennym uśmiechu trzeba pożegnać na zawsze. Z pomocą przychodzą tutaj najnowocześniejsze technologie umożliwiające spektakularną metamorfozę. Jedną z nich jest właśnie DSD, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co właściwie kryje się pod tą nazwą i jakie są zalety skorzystania z protokołu DSD?

DSD – czym jest Digital Smile Design? 

Choć skrót ten mówi raczej niewiele, to po jego rozwinięciu wszystko staje się jasne! DSD to nic innego, jak Digital Smile Design, a więc cyfrowe projektowanie uśmiechu, które jest jednym z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych sposobów leczenia zębów. Jego twórcą jest brazylijski światowej sławy specjalista w zakresie stomatologii estetycznej dr Christian Coachman, który w 2009 roku słusznie zauważył, że współczesna stomatologia zmaga się z wieloma wyzwaniami mającymi ogromny wpływ chociażby na zadowolenie pacjentów. Wśród najważniejszych wymienił on m.in. podejmowanie lepszych decyzji dotyczących planowania leczenia, pogorszoną wydajność pracy spowodowaną nadmiarem stresu, a także problemy komunikacyjne między lekarzami stomatologii oraz pacjentami w zakresie nie tylko zrozumienia samego planu leczenia, ale także oczekiwanych efektów końcowych takowego.

Remedium na wszystkie wspomniane problemy jest właśnie opracowana przez dr Christiana Coachmana nowoczesna technologia cyfrowego projektowania uśmiechu (DSD), umożliwia zaprojektowanie idealne dopasowanego uśmiechu dla każdego pacjenta, który doskonale współpracuje z mimiką twarzy. Cyfrowa wizualizacja planu leczenia Digital Smile Design pomaga więc uniknąć nieporozumień i wyklucza ryzyko tego, że efekt końcowy będzie różnił się od tego ustalonego na samym początku z lekarzem.

3 kroki do pięknego uśmiechu

Trzy kroki – dokładnie tyle dzieli Cię od wymarzonego uśmiechu, który będzie zachwycał swoim wyglądem każdego Twojego rozmówcę i zapewni Ci nie tylko niekończącą się liczbę komplementów, ale też sprawi, że Twoja samoocena poszybuje w górę.

Jak dokładnie przebiega projektowanie uśmiechu z wykorzystaniem DSD? Cały proces rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, podczas którego przedstawia on swoje oczekiwania, a następnie sporządzenia dokładnej dokumentacji cyfrowej jego uzębienia. Dzięki sesji foto oraz klinicznej, a także dokładnemu przyjrzeniu się temu w jaki sposób uśmiecha się pacjent oraz jak pracuje jego twarz, lekarz jest w stanie zaprojektować najlepszy, nowy uśmiech w 100% dopasowany do pacjenta. W procesie projektowania, będącego drugim krokiem metody DSD, lekarz uwzględnia także proporcje zębów, dziąseł i warg, a osoba poddawana leczeniu ma możliwość wyboru docelowego kształtu, koloru, długości oraz struktury nowego uśmiechu, tym samym eliminując konieczność wykonywania korekty na etapie pracy protetycznej i zapewniając sobie całkowicie satysfakcjonujący efekt metamorfozy uzębienia. Ostatnim etapem jest wspólna weryfikacja nowego, zaprojektowanego cyfrowo uśmiechu, przymierzenie mock-up’u (modelu nowych zębów), podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia oraz ustalenie dokładnego harmonogramu całej terapii.

Digital Smile Design – 7 powodów, by z niego skorzystać

  • Możliwość brania czynnego udziału przy projektowaniu uśmiechu – zanim lekarz stworzy wirtualny model 2D nowego uśmiechu musi nie tylko przeprowadzić dokładną analizę, ale także poznać oczekiwania pacjenta. Jeśli jakaś kwestia będzie budziła wątpliwości bądź też zaproponowany wygląd zębów nie będzie zadowalający, to nie należy tego bagatelizować.
  • Dokładny i w 100% spersonalizowany plan leczenia – każdy pacjent otrzymuje indywidualnie przygotowaną cyfrową wizualizację uśmiechu, a zdjęcia “przed” i “po” pozwalają upewnić się, czy planowana metamorfoza będzie satysfakcjonująca.
  • Jasne koszty leczenia od samego początku – już podczas jednej z pierwszych wizyt lekarz przedstawia szczegółowe i całkowite koszty związane z cyfrowym projektowaniem uśmiechu, dzięki czemu pacjent wie, czego należy się spodziewać. Jeżeli obliczona kwota jest za wysoka, w większości klinik można zdecydować się na płatność ratalną – dla pięknego uśmiechu zdecydowanie warto zdecydować się na taką inwestycję.
  • Weryfikacja efektu końcowego jeszcze przed rozpoczęciem leczenia – wiele tygodni i niezadowalający efekt? W przypadku DSD jest to wprost niemożliwe, ponieważ pacjent może zweryfikować efekt końcowy leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. Wszelkie własne sugestie oraz wymagania są więc tutaj mile widziane.
  • Uśmiech idealnie dopasowany miki, kształtu twarzy oraz jej rysów – wybierając DSD nie musisz martwić się o sztuczny, przerysowany i nienaturalny efekt. Zarówno kształt, kolor, jak i długość zębów dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta, tak aby nowy uśmiech był ozdobą całej twarzy.
  • Trwały efekt nieskazitelnego uśmiechu – Digital Smile Design zapewnia oszałamiające i trwałe efekty, niezależnie od tego w jakim stanie było naturalne uzębienie danego pacjenta.
  • Uniwersalny i bezpieczny sposób na pięknie uzębienie – metodę DSD można z powodzeniem stosować w rozmaitych obszarach, na cyfrowe projektowanie uśmiechu decydują się nie tylko osoby, które chcą poprawić estetykę zębów, ale także te z wadami zgryzu oraz planujące pełne leczenie implantologiczne.

Decydując się na zabieg z wykorzystaniem technologii DSD, wybierz klinikę, która oferuje leczenie interdyscyplinarne. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy na konsultację.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK