Czym zajmuje się stomatologia estetyczna i jakie zabiegi oferuje?

Obecnie coraz większą uwagę przykładamy do wyglądu naszego uzębienia, zwracając uwagę nie tylko na ewentualne ubytki, ale również kształt zębów, ich kolor oraz kondycję. Wzrost świadomości tego, jak ważny jest piękny uśmiech, sprawił, że stomatologia estetyczna zaczęła się rozwijać. Obecnie specjaliści wykorzystują najnowocześniejsze metody po to, by móc zapewnić jeszcze lepsze efekty. W poniższym artykule przybliżymy zagadnienia związane ze stomatologią estetyczną, skupiając się w szczególności na zabiegach, jakie oferuje.

Stomatologia estetyczna – czym się zajmuje?

Stomatologia estetyczna to obszerna dziedzina, która łączy w sobie szereg zabiegów z zakresu leczenia zachowawczego i protetycznego, a także ortodoncji oraz wybielania zębów. Wszystko po to, by zapewnić pacjentom zachwycający, śnieżnobiały uśmiech.

Decydując się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ część zabiegów, dla ukazania efektów, wymaga czasu. Jednak niekiedy warto zdobyć się na wytrwałość.

Zabiegi w stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna to dziedzina koncentrująca się na zapewnieniu idealnego wyglądu zębów. W tym celu przeprowadzane są liczne zabiegi estetyczne, które pozwalają wyrównać kształt i długość zębów, zmienić ich odcień czy uzupełnić braki. Poniżej szczegółowo rozpisaliśmy najpopularniejsze zabiegi, jakie oferuje stomatologia estetyczna.

Wybielanie

Podstawowym zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Nic nie przyciąga bardziej niż śnieżnobiały uśmiech, dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z możliwości zmiany barwy zębów nawet o kilka tonów. Stomatologia estetyczna daje możliwość skorzystania z dwóch propozycji wybielania – w gabinecie lub przy wykorzystaniu specjalnych nakładek.

Korekta kształtu zębów

Jednym z chętniej wybieranych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest korekta kształtu zębów. Dotyczy ona zarówno różnicy w długości, jak i szerokości zębów, jak również delikatnych skrzywień zgryzu. Najlepsze gabinety stomatologii estetycznej przed przystąpieniem do korekty kształtu zębów przeprowadzają „projektowanie uśmiechu”, z wykorzystaniem najwyższej jakości technologii Digital Smile Design. Leczenie nierówności w uzębieniu przy wykorzystaniu technik projektowania CAD/CAM pozwala dobrać najlepszy rezultat, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów.

W naszym gabinecie wykorzystujemy techniki projektowania uśmiechu z wykorzystaniem technologii Digital Smile Design. Wiemy, jak ważne jest dopasowanie odpowiednich efektów, dlatego korzystamy wyłącznie z najnowszych rozwiązań, jakie niesie ze sobą stomatologia estetyczna.

Skalling i piaskowanie

Kolejnym zabiegiem, wybieranym przez pacjentów, odwiedzających gabinety stomatologii estetycznej jest piaskowanie i skalling. Zabiegi te pozwalają na usunięcie z powierzchni zębów kamienia nazębnego, który gromadzi się każdego dnia, prowadząc do rozwoju stanów chorobowych w obrębie jamy ustnej.

Odpowiednio przeprowadzony skalling pozwala usunąć kamień nazębny z okolic szyjek zębowych, z kolei piaskowanie pozwala na usunięcie różnego rodzaju przebarwień powierzchownych, które zaburzają ogólną estetykę uśmiechu.

Korony protetyczne

To zdecydowanie najbardziej zaawansowany zabieg z dziedziny stomatologii estetycznej. Tu również wykorzystywane są technologie Digital Smile Design. Korony protetyczne stosowane są w sytuacji, gdy dojdzie do rozległych uszkodzeń w koronie zębów, której nie da się naprawić przy wykorzystaniu tradycyjnych wypełnień. Sam zabieg należy do szczególnie skomplikowanych, dlatego tak ważne jest stosowanie sprawdzonych rozwiązań.

Stomatologia estetyczna – przeciwwskazania

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia, należy dowiedzieć się, czy dany pacjent kwalifikuje się do objęcia leczeniem z zakresu stomatologii estetycznej. Przede wszystkim należy pamiętać, że zabiegi mogą być prowadzone wyłącznie u tych pacjentów, którzy ukończyli 16 lat. Jest to szczególnie istotne, ponieważ dopiero w tym wieku szczęka jest całkowicie ukształtowana, a przeprowadzone zabiegi okażą się w pełni skuteczne i trwałe.

Kolejnym istotnych czynnikiem, uniemożliwiającym kwalifikację do zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej są istniejące stany chorobowe w obrębie jamy ustnej. Dotyczy to zarówno ubytków w uzębieniu, jak i również stanów zapalnych dziąseł.

Wśród pozostałych przeciwwskazań wyróżnić należy:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • nadwrażliwość lub alergię na składniki stosowanych preparatów.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej pozwalają uzyskać zachwycający uśmiech niczym z pierwszych stron gazet. Choć w przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów należy się liczyć z wysokimi kosztami, sięgającymi nawet do kilku tysięcy złotych, to ostateczne rezultaty są warte takiej ceny. Warto przy tym pamiętać, by korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych profesjonalistów, którzy wykorzystują najnowocześniejsze technologie. W takiej sytuacji będziesz pewny, że uzyskane rezultaty będą dokładnie takie, jakich się spodziewałeś, a wydane pieniądze będą doskonałą inwestycją.

English EN German DE Polish PL Portuguese PT Spanish ES Ukrainian UK